Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

16 lutego 2021 by Brak komentarzy

Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale również bramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki zlokalizowane na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają zaledwie 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Kupując bramki piłkarskie, trzeba pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha gwarantuje bezpieczeństwo tym, którzy biorą udział w meczu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *