Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

24 lutego 2021 by Brak komentarzy

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest bardzo popularne. Niestety, w niektórych przypadkach nie może ona być stosowana. Wtedy niezbędne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), też pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto uwzględnić opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.