Co warto wiedzieć o nawadnianiu ogrodu?

2 lipca 2021 by Brak komentarzy

Nawadnianie ogrodów to metoda, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się doskonałym wyglądem w każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu powinno się znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie korzystne. Żaden ogrodnik nie chciałby utracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci zrozumieć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także problem znanych mitów dotyczących nawadniania.

Artykuł powstał na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony internetowej firmy Watermil – nawodnienia
[HREF
.

Suche liście – dlaczego to tak ważne?

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. To mylne przekonanie. Należy uczulić się na informację, że mokre liście rośliny, zwłaszcza latem, mogą rodzić pewne problemy w przyszłości. Mokre liście bardzo szybko przeobrażą się w chore. Ze względu na wydłużony kontakt z wodą możemy być przekonani, że dopadnie je choroba grzybicza. Mokrym liściom wystawionym na pomieniowane słoneczne grożą poparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy upewnić się, czy system nawadniania, który położyłeś nie sprawi, że liście będą mokre. To właśnie dlatego w wielu sytuacjach warto zamontować nawadnianie kropelkowe.

Jak często nawadniać ogród?

Dylematy związane z cyklicznością nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które zajmują ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o rośliny? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, gdy ziemia jest stosunkowo chłodna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Podlewanie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety zmarnować około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by być pewnym, że woda się nie zmarnuje – nawadniajmy swoje zbiory wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nawadnianie w godzinach porannych ma dodatkową, ważną mocną stronę. Przygotowujemy wtedy rośliny do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie należy rozważyć systemy nawadniania ogrodów – pozwolą one nam nie martwić się, że zapomnimy nawodnić nasze zbiory.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Dzień wcześniej padał deszcz, więc dziś nie podlewasz swoich roślin? Nic bardziej mylnego. Pomyśl, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie trochę. Mały deszcz nie nawodni twoich plonów. Przekonanie, że lekki deszcz odpowiednio nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich przesuszenia.