Czemu wizyta u groomera to kosztowna sprawa?

6 grudnia 2022 by Brak komentarzy

W coraz większej ilości miejsc można zauważyć salony świadczące usługi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny czworonogów pojawiły się też nowe gałęzie ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, warto wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce również kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a często na holistycznej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku czynników, które tworzą finalną cenę wizyty.

Jakie zabiegi można wykonać u psiego fryzjera?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Myje je i pozbywa się insektów z ich grzbietów. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i eleganckie przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego cały wachlarz instrumentów, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom odkażania. Dokładne obejrzenie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej dochodowych aktywności groomera jest przygotowywanie zwierząt na wystawy. Jest to przy okazji jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość gości groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale też muszą być traktowane w należyty sposób.

Właściciele takich zwierząt, niejednokrotnie traktują je jako inwestycję. Wobec tego jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego typu wystawie pies musi prezentować się idealnie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby zamożne. To kolejny argument wyjaśniający relatywnie wysokie ceny wizyt u groomera.

Wiedza jest najcenniejszym aktywem

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie znaleźć wspólny język z każdym czworonogiem.

Psie rasy mogą różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera wymagane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad każdym zwierzakiem. Jest to ważne, gdyż psy czesto są niezadowolone kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem niezbędne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, również powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać wyższej zapłaty.

Koszty prowadzenia działalności

Komentując ceny danych produktów lub usług często zapomina się ważny czynnik jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi konieczność opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca rzeczywistość.