Czy okna drewniane pasują do nowoczesnego designu domu?

10 lipca 2022 by Brak komentarzy

Nie można zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój czar. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę ładny dla oka efekt. Okna drewniane są produktem dosyć drogim i wymagającym należytej konserwacji. Ich obróbka jest również wymagającym czasu zajęciem.

Mimo ceny i wymagań jakie drewno nakłada na posiadacza, wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju styl.

Dziś, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnym stylem architektonicznym, trzeba dużo wyobraźni by dopasować drewniane okna do całościowego kształtu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się na ogół ze starszymi budynkami. Ale mogą się także elegancko komponować w nowoczesnym budownictwie.

Nowoczesny dom z drewnianymi oknami – jak to rozegrać?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Zwraca się uwagę na niestandardowe formy. Posiadacze mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze nasłonecznić do domu. W tym celu stosuje się dużo szkła i kreuje przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia również ekologię i zapotrzebowanie energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny materiał mogłoby się dobrze wpasowywać w ten trend. Wszak jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Jednak charakterystyczne kolory i fason, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy posiadać drewniane okna. Wtedy całość można opracować w taki sposób, aby cel ten osiągnąć.

Jakie okna wykorzystać w nowoczesnym budownictwie?

Obecne budownictwo często bazuje na tworzywach sztucznych. Można z nich wyprodukować przedmioty i dodatki o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w nowo wybudowanych domach najczęściej są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po założeniu.

Kiedy wymarzymy sobie okna drewniane jako zwieńczenie naszego domu, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zaaranżować. Wygląd domu powinien być spójny, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego wybierając okna drewniane trzeba wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny oraz zewnętrzny mieszkania.

Wątpliwości? Rozwiej je!

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z fachowcem. Osoby zajmują się dekoracja wnętrz zarobkowo z pewnością będą w stanie doradzić zadowalające rozwiązanie.

Zazwyczaj pracownicy tego sektora mają w głowie kilka różnych sposobów na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich spojrzeniem.