Dzikie zwierzęta a ogród – jak można go zabezpieczyć?

9 sierpnia 2022 by Brak komentarzy

W Polsce zostały wprowadzone okresy polowań na zwierzęta. W ustawie „Prawo łowieckie” czy też w rozporządzeniu ministra środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych ustalono sposób finansowego zadośćuczynienia w momencie zniszczeń które zostały dokonane przez zwierzęta. Czy jesteśmy jednak w stanie ochronić swoją posesję przed nimi

Musisz pamiętać o zabezpieczeniu terenu

Ogrodzenie betonowe w Wielkopolsce jest najpopularniejszą metodą na ogrodzenie upraw. Zadbaj też o betonową podmurówkę która będzie utrudniać podkop. Jaka musi być wysokość takiego płotu? Warto, aby wysokość płotu wynosiła nawet dwa metry. Gdy płot będzie niższy to przykładowo skoczna sarna będzie mogła przeskoczyć ogrodzenie. Pamiętaj takżę aby druty były gęsto rozstawione, ponieważ w innym wypadku malutki zając dostanie się do ogródka. Z kolei dzik jest w stanie zniszczyć całe ogrodzenie. Jeśli się ich obawiasz to warto zainwestować w elektroniczne pastuchy. W jaki sposób one działają? Elektroniczne pastuchy wytwarzają pole magnetyczne, które dzis wyczuje z oddali i będzie omijać Twój ogród.

Ochrona drzew

Bez wątpienia taka zwierzyna jak sarna bądź jeleń lubią korę z drzewek owocowych. Dlatego właśnie warto je chronić używając do tego:

– matę słomianą lub wiklinową,

– osłonkę perforowaną dookoła drzewka,

– plastikową tubkę,

– kolorowe wstęgi na gałązkach.

Czasem zagrożenie może iść z powietrza. Ptaki lubią odżywiać się naszymi owocami i wydziobują nasiona. Jak można się przed tym zabezpieczyć? Możesz ustawiać strachy na wróble.