Ile kosztuje gaz diesla?

9 lutego 2021 by Brak komentarzy

Zastosowanie paliwa gazowego w silnikach wysokoprężnych jest w naszym kraju popularne przynajmniej od dekady. A jednak wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, na ile opłacalna byłaby dla ich samochodu instalacja gazowa, a także u kogo najtaniej ją zamontować.

Gaz do ropniaka – czy to się opłaca?

Sporo rodzimych użytkowników dróg potwierdza, że zakup auta z jednostką wysokoprężną podsunęły im entuzjastyczne opinie znajomych, chwalących sobie zdobyte dzięki temu nadwyżki pieniężne. Na nieszczęście, w ślad za podwyżką cen ropy, użytkowanie diesli okazuje się obecnie znacznie mniej opłacalne niż kiedyś. Z tego właśnie powodu posiadacze pojazdów przychylają się do następnej obiecującej opcji, jaką jawi się w ich oczach diesel na gaz.

Czy instalacja gazowa w ropniaku faktycznie może się okazać rozwiązaniem sensownym? Doświadczeni pracownicy warsztatów mówią, iż w przypadku mniejszych samochodów osobowych – absolutnie nie. Obecne tam silniki czterocylindrowe nie są w stanie właściwie zużytkować pełnego potencjału gazu ziemnego. Przebudowa silnika będzie zatem nieopłacalna.

Diesel na gaz sprawdzi się znakomicie w samochodach wyróżniających się potężnymi jednostkami napędowymi i znacznym przebiegiem, jak również pokaźnym spalaniem. Nakład finansowy zwraca się niezwykle prędko w przypadku większych odległości i znacznego obciążenia. Łatwo zgadnąć, iż najmocniej usatysfakcjonowani z paliwa gazowego są zatem posiadacze ciężarówek i autobusów.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie http://elpigaz.com/pl/diesel-na-gaz/

Diesel z LPG – ile może kosztować?

Przeróbka silnika diesla na instalację gazową nie jest przedsięwzięciem nadmiernie skomplikowanym, ponieważ wykonuje je wiele dobrych warsztatów w całym kraju. Nadal jest dość drogie. Widełki cenowe zależą od rodzaju samej instalacji, marki auta i silnika. Montaż LPG do samochodu osobowego wyniesie nas około pięciu tysięcy. W przypadku aut ciężarowych, koszty rosną często prawie dwukrotnie.