Jak dbać o podłogi drewniane

15 lipca 2021 by Brak komentarzy

Podłoga z drewna to marzenie wielu ludzi budujących nowe mieszkanie. Kupno podłogi z drewna to duży koszt, toteż opłaca się zastanowić się nad tym, jak poprawnie ją pielęgnować. Pielęgnacja podłóg sosnowych to niełatwa kwestia – przeczytaj ten wpis, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór lakierów do podłogi drewnianej odnajdziesz w https://skleppartners.pl/pl/c/Lakier-do-podlogi-drewnianej/61

Podłoga lakierowana

Podłoga lakierowana to jeden z najczęściej spotykanych typów podłóg sosnowych. Najlepszej klasy lakier gwarantuje trwałość i nie jest podatny na zarysowania. Żeby powstrzymać powody, które mogą zmienić wygląd twojej drewnianej podłogi – pamiętaj o podstawach. Regularne odkurzanie podłogi sosnowej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, skutecznie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu należy umyć podłogę wodą. Miękka szmatka, mocno odciśnięta z nadmiaru wilgoci z pewnością zda egzamin. Do wody możesz dodać specjalny preparat przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Drewniana podłoga olejowana – naturalne zabezpieczenie desek

Podłogi olejowane wykonane są w stu procentach z drewna, które potem jest impregnowane olejem. Nie można zaprzeczyć, że impregnowane olejem podłogi sosnowe posiadają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że przestrzeń zyskuje charakter. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często używanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się zwierzęta. Choć olej sprawia, że są wysoce odporne, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg lakierowanych, podstawową sprawą jest codzienne sprzątanie. Podłogę impregnowaną olejem należy zamiatać lub odkurzać szczotką z miękkim włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Środek ten należy odpowiednio dobrać pod względem odcienia podłogi. W momencie, kiedy skazy są na tyle duże, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.

Tagi: