Jakie rozróżniamy rodzaje kadzideł?

31 sierpnia 2021 by Brak komentarzy

W ostatnich latach aromaterapia staje się coraz popularniejsza. W wielu miejscach zobaczymy kadzidła w najróżniejszych formach. Najbardziej popularne są kadzidła patyczki, ale w internecie znajdziemy również inne ich typy. Jeżeli jesteś zainteresowany tym jak rozluźnić się po ciężkim dniu, wypróbuj te aromatyczne substancje.

Wszystkie rodzaje kadzidełek, które tu przedstawiamy, upolujesz w sklepie ezoterycznym Ezolove

Jak używać kadzideł naturalnych?

Kadzidła naturalne różnią się głównie formą, w jakiej możemy je zakupić. Przeważnie spotkamy się z całymi wiązankami ziół i drewienek. Kupując taki produkt widzimy dogłębnie co zawiera, nie posiada sztucznych zapachów czy też domieszek. Podczas spalania tego typu kadzidła wydzielają się olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu wykorzystania takiego kadzidła wystarczy podpalić wiązankę ziół albo drewienko, które kolejno można położyć na talerzyk lub trzymać w ręku i odczekać aż aromat rozejdzie się po mieszkaniu.

Jak używać kadzidełek stożkowych?

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa struktura. Jeżeli tylko mamy odpowiednią podstawkę to użycie ich będzie bardzo atrakcyjne. Kadzidła te wyróżniają się odmiennym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który spełni się zarówno do aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła w zestawie z podstawką, ze względu na oryginalny kształt i efekt, będą wspaniałymupominikiem.

Kadzidła mają w sobie przeróżne olejki eteryczne, dlatego możemy dostać je w różnych zestawieniach zapachowych. Ich działanie potrafi przynieść ulgę w migrenach i bólach stawów i mięśni, co tym bardziej pokazuje, że jest to perfekcyjny podarunek dla bliskiego.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy znaleźć je także w supermarketach. Patyczki obklejone są zasuszoną i sproszkowaną mieszanką ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są bardzo proste w użyciu, wystarczy podpalić ich czubek i jak tylko zacznie uwalniać się dym, trzeba zgasić płomień. Kadzidełka możesz wetknąć do naczynka, które będzie je utrzymywać w pionie, umieścić na podstawce, albo wbić w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są tradycyjnymi kadzidłami nepalskimi. Wykonane są ze sproszkowanych ziół i przypraw, zawinięte w papier i na koniec przeważnie opryskane olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być wykorzystywane także jako zapachy do szaf, wtedy nie można ich zapalić, a po prostu powiesić w miejscu docelowym. Aby wykorzystać kadzidło sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się lekko żarzyła. Sznureczki wypalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pozostawiają po sobie piękny aromat.

Które kadzidło jest numerem jeden? To zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Jeżeli podobają Ci się intensywne ziołowe zapachy – sięgnij po kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz powszechne, łatwo dostępne rzeczy, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo pozostające w powietrzu zapachy otrzymasz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak lubisz terapię wzrokową, lub potrzebujesz podarunku dla bliskiej osoby – postaw na kadzidełko stożkowe, najlepiej w zestawie z podstawką.