Jakiego rodzaju podłogę wybrać do sypialni?

13 marca 2021 by Brak komentarzy

Urządzenie sypialni nie jest proste. Trzeba dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle przytulną kompozycję. Jednym z ważnych rzeczy jest z pewnością podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje plusy, ale również trochę mankamentów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się bardzo urokliwie. Ponadto możemy dobrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego typu rozwiązań w przeróżnych wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wykładzina?

Fani bardziej klasycznego podejścia do tej kwestii na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo kunsztowny wygląd, niezależnie czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego typu. Przyda się między innymi olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi usterkami czy rysami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz dodatkami obecnymi w sypialni, aby całość była miła i estetyczna.