Jeśli drewniane podłogi, to tylko od cenionych firm

8 listopada 2021 by Brak komentarzy

Po zbudowaniu domu nadchodzi czas na urządzanie wnętrz. Wówczas jednym z istotniejszych decyzji przed jakimi staje właściciel jest dobranie dobrej, długotrwałej podłogi. Warto pamiętać, że jest to zakup na lata i opłaca się postawić na odpowiedni gatunek i wytrzymałość na pierwszym miejscu. Podłoga oprócz trwałości musi być bezproblemowa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to przyczyny, dla których warto wybrać podłogi drewniane. Tego typu podłogi warto także położyć w kuchni, oczywiście pamiętając o prawidłowej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi warto również drewno zaimpregnować odpowiednimi środkami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie drewno, a nie przepadającymi za typowymi płytkami. Nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Można poszukać godnego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się ładnym wyglądem i dużą trwałością. Renomowani producenci posiadają najlepszej jakości materiały, które pięknie wyglądają. Gdzie szukać doskonałych podłóg z drewna? Jakiemu producentowi zaufać??

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdyni

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest wytwórcą drewnianych podłóg mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej początki sięgają XVII wieku. Obecnie jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, działający w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen posiada wyjątkowo szeroką gamę kolorystyczną od jasnych, do prawie czarnych. Wybór jest urozmaicony, również w przypadku odcieni. W ofercie znajdują się podłogi olejowane, oraz lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która posiada wiele nagród dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w innowacyjnych rozwiązaniach

Jest to producent, który z pewnością zrewolucjonizował gałąź podłóg drewnianych, a to za sprawą deski Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu posiadającego wiele warstw. Zastosowanie tej techniki pozwala na przeciwdziałanie kurczeniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co stawia go na pozycji lidera w branży podłóg z drewna. W swojej ofercie producent zawarł poza podłogami z drewna również winylowe i laminowane. Kiedy nie można zastosować desek o typowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest wiele wersji kolorystycznych od niemal białych, aż po całkiem ciemne. 

Ekologia w produkcji podłógz drewna -Abaro

Ten ceniony producent podłóg drewnianych w swojej ofercie ma również produkty, które szczególnie przypadną do gustu osobom ceniących sobie troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje produkty impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami pozyskiwanymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro oferuje również szeroki wybór wybarwień, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie najważniejsze linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna wyróżnia się się wykończeniem przy użyciu nieszkodliwych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie impregnują drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg przeprowadzać prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie uszkodzenia we własnym zakresie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcowym etapie procesu produkcji zabezpieczane są trwałymi olejami. Zastosowane surowce są w pełni przyjazne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku wszystkie partie desek mają swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch takich samych partii. Seria ta może także nieznacznie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po zamontowaniu. 

Dąbex – firma rodzinna z tradycjami 

Dąbex jest wiodącym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swojej ofercie posiada zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Firma może również pochwalić się szczególną dbałością o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które wykorzystywane jest do robienia podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent posiada ofertę rozbudowanej gamy kolorystycznej drewna, a także ma w swoim asortymencie produkt robiony na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne życzenie, przez co okres oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym szczególnym produktem do wyboru jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Jawor parkiet – polski producent podłóg

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment charakteryzuje się dużym wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są szczególnie odporne na odkształcenia. Żeby zagwarantować świetną trwałość swoich produktów, producent pokrywa swoje deski aż ośmioma warstwami lakieru, lub trzema warstwami olejowosku. Podłogi tego producenta charakteryzują się niezwykłą trwałością, oraz dbałością o najmniejszy drobiazg. 

Kaczkan – lider desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest polską firmą, będącą na rynku od 30 lat. Jego najważniejszym wyrobem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę kolorystyczną, a także różne faktury. Firma bardzo dba o poszanowanie środowiska naturalnego, jednocześnie stawiając na najwyższą trwałość swoich produktów. Drewno, które jest przeznaczone do wytwarzania podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, a także posiada wszelkie certyfikaty wymagane przez UE.

Tagi: