Markizy balkonowe – czy to dobry pomysł?

30 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Markizy balkonowe są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem na balkonach. Zakładanie markiz to w ostatnich latach doprawdy rozwijający się trend. Nikogo to nie dziwi, ponieważ optymalnie dostosowana markiza jest w stanie zabezpieczać balkon oraz nasz dom przed fatalnymi warunkami pogodowymi. Zamontowana nad głowami markiza chroni całą przestrzeń balkonową, a także zapewnia wyjątkowy nastój temu miejscu.

Markiza daje również więcej możliwości aranżacji. Z pewnością przemyślane zagospodarowanie dostępnej przestrzeni tarasu podkreśli bardziej przyjazną atmosferę, a także wpłynie na wygodę spędzania czasu na nim. Jednak najważniejszą rolą markizy jest ochranianie użytkowników tarasu przed deszczem i uciążliwym słońcem. Na rynku istnieją różne rodzaje markiz. Zazwyczaj różnica wynika z ich konstrukcji. Jest to ważna kwestia, na której warto się zatrzymać dłużej. Warto zadbać również o to, czy markizy wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru markiz?

Ważne są wszystkie parametry, jednak kilka z nich jest odpowiedzialna za najważniejsze funkcje markiz, dotyczące prezencji, funkcjonalności, wytrzymałości oraz wygody użytkowania. 

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na grubość materiału, a także oznaczenie filtra UV. Następną zaletą wysokiej klasy markiz jest druga warstwa, chroniąca przed promieniami UVA i UVB. W wietrzne dni konstrukcja jest wystawiona na destrukcyjne działanie mocnego wiatru. Jak więc warto zauważyć, odporność jest niezwykle istotnym parametrem, który warto sprawdzić przed zakupem. Warunki atmosferyczne powodują, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się markizy wodoszczelne. Firma Piogal z Warszawy stawia na dobrej jakości materiały. Gwarantuje to, że materiał nie straci koloru, a także daje możliwość użytkowania z tego przez bardzo długi czas.

Możesz mieć pewność, że markiza będzie dopasowana do Twojego balkonu

Rozwiązania takie jak żaluzje czy rolety zamontowane na zewnątrz wymagają idealnego dopasowania pod względem wymiarów. W przypadku markiz możemy zamontować to, co najbardziej nam przypadło do gustu. Producent z Warszawy posiada w swojej ofercie markizy w wielu konstrukcjach oraz rozmiarach. Nietrudny dobór rozmiaru z pewnością uprzyjemni zastosowanie tego rozwiązania u siebie w domu.