Meble kuchenne – na wymiar czy ze sklepu

12 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Przy projektowaniu nowej kuchni na pewno spotkałeś się z problemem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale prosty. W tym poradniku postaramy się przybliżyć ci złe strony jak również zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – jak sprawić, by były funkcjonalne?

Niezbitą dobrą stroną kuchni na wymiar jest sposobność zmiany każdego elementu. Nawet w małych i nieustawnych wnętrzach można stworzyć interesującą i ustawną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że stworzenie kuchni na wymiar wiąże się z wyższym kosztem. Na ostateczną stawkę przyczynia się dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Fachowiec z salonu Skamo – kuchnie na wymiar, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci stworzyć rozwiązania dopasowane do ciebie. 

Gotowe meble ze sklepu – czy warto?

Nie jest tajemnicą, że niepersonalizowane meble kupione w markecie meblowym są tańsze. Jednak jest to rozwiązanie przede wszystkim do sporych i ustawnych pomieszczeń. Meble te są zwykle stworzone z najtańszych materiałów, zatem jeśli nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy ten wariant. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli z marketu jest czas oczekiwania. Zwykle meble z marketu są dostępne natychmiast, podczas kiedy na kuchnię na zamówienie trzeba nieco odczekać. Jednak produkty prefabrykowane nie dają tak dużej możliwości personalizacji fragmentów, nie pomogą też zakryć potencjalnych krzywizn a także niedoskonałości pomieszczenia.

Tagi: