Przegląd podłóg – podłogi drewniane, laminowane, winylowe

20 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Przed wszystkimi osobami, które budują lub remontują dom lub mieszkanie, znajduje się podobne pytanie: jakiego typu podłogi drewniane będą najlepsze? Czy lepiej skusić się na podłogi laminowane, czy może podłogi winylowe (Trójmiasto)? Które będą bardziej wytrzymałe i prezentować się ciekawiej? Z jakiego powodu w ogóle zainwestować w podłogi drewniane, a nie chociażby takie wykonane z innego rodzaju tworzyw? Wątpliwości jest mnóstwo i chociaż na część z nich postaramy się dziś znaleźć odpowiedź. 

Podłogi laminowane – czy to dobry wybór?

Pierwszym rodzajem podłóg, nad którym zdecydowanie warto się zastanowić, są podłogi laminowane (Trójmiasto). Cechują się one tym, że zbudowane są z kilku warstw, na wierzchu których jest laminat. To, czy podłogi laminowane należą do wytrzymałych i opłacalnych, zależy w w dużym stopniu od sposobu ich wykonania. Dobrze w związku z tym zdecydować się na renomowane sklepy i producentów, wśród których warto wyszczególnić chociażby Dom i Styl. Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto – w każdym z tych miejsc nabyć można podłogi laminowane nad wyraz dobrej jakości. 

A może jednak podłogi winylowe?

Podłogi winylowe z kolei charakteryzują się nieco mniej rozbudowaną konstrukcją. Mimo to gwarantują doskonałą ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak między innymi upadki masywnych przedmiotów czy działanie kotów czy psów. Panele winylowe są również wodoodporne i w szerokim pojęciu po prostu cechujące się uniwersalnością. Polecamy nade wszystko te ze sklepu Dom i Styl. Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto – tam znaleźć można podłogi winylowe doskonałej klasy. Ze wszech miar polecamy, by zaopatrzyć się w to rozwiązanie, ponieważ lista argumentów przemawiających za tym jest tutaj bardzo długa.  

Tagi: