Szafy gotowe czy od stolarza?

17 kwietnia 2021 by Brak komentarzy

Nie można nie zgodzić się, że szafa to jeden z najważniejszych mebli, jakie muszą być w każdym mieszkaniu. Z tego powodu należy zdecydować się na taką, która spełni wszystkie oczekiwania domowników. Szafa powinna być przede wszystkim użytkowa, ale także dobrze się prezentować i nie zajmować zbyt wiele miejsca. Czy warto w związku z tym zdecydować się na gotowe szafy czy szafy na wymiar?

Szafy na wymiar to często konieczność

Przede wszystkim istotnym czynnikiem, który znacznie wpłynie na ten wybór, jest rozmiar pomieszczenia oraz jego charakterystyka. Najtrudniej będzie w przypadku mniejszych pokoi – wtedy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że liczy się każdy metr kwadratowy. W związku z tym trzeba zaplanować zakup szafy bardzo dokładnie, aby później nie pluć sobie w brodę. Oczywiście można bez końca odwiedzać kolejne sklepy meblowe w poszukiwaniu czegoś, co spełni wszystkie twoje oczekiwania, ale tutaj na pomoc przychodzą szafy na wymiar.


Oczywiście jest to wyjście trochę bardziej kosztowne od gotowej szafy, ale szafy na wymiar cechują się tym, że można je dopasować praktycznie w każde miejsce. Niezależnie od tego, jak Twoje mieszkanie jest małe, szafy na wymiar sprawią, że zaoszczędzisz niezwykle dużo miejsca i będziesz cieszyć się wygodą użytkowania oraz znakomitą funkcjonalnością tego mebla. 


Szukasz wykonawcy szafy na wymiar w Gdańsku? Zobacz http://skamo.pl/

Dobry stolarz to postawa

Szafy na wymiar wymagają długich konsultacji ze stolarzem, który powinien przede wszystkim na własne oczy zobaczyć i dokonać pomiarów miejsca, w którym chcemy umieścić szafę, a sam proces produkcji trwa niekiedy nawet kilka tygodni. Mimo to warto się tego podjąć i zapłacić trochę więcej, by cieszyć się ogromną wygodą podczas codziennego użytkowania szafy na wymiar. Wielu stolarzy oferuje także bardzo interesujący design proponowanych mebli. 


Warto poświęcić więcej czasu, by znaleźć doświadczonego firmę. Dzięki temu zyskamy szafy na wymiar, które posłużą nam długie lata. Zwłaszcza w okolicach większych miejscowości, takich jak np. Gdańsk, jest ich sporo