Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

9 czerwca 2022 by Brak komentarzy

Sala taneczna w domu to z pewnością był interesujący wątek w czasie kolejnych lockdownów. Wobec zamkniętych barów, ludzie częściej spotykali się w mieszkaniowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie się nie odbywały, za to nieoficjalnie ludzie mogli się wzajemnie odwiedzać.

Warunki domowe często są uboższe niż możliwości lokali. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie wystarczającą przestrzenią, tylko wyobraźnia może być przeszkodą w budowaniu rozwiązań.

Uważaj jak tańczysz, bo parkiet bywa śliski

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla tajnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą rośnie popyt na miejsca, gdzie mogliby ćwiczyć. W sytuacji gdy mamy odpowiednio dużo przestrzeni w domu, organizacja takiego miejsca wydaje się dobrym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to wyzwanie wymagające czasu. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt oraz inwestycja w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten zaczyna się od zbadania miejsca, gdzie będzie znajdować się parkiet. Potem trzeba zaprojektować i dostosować elementy do tworzonego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie można pomijać.

Po pierwsze typ parkietu będzie zależał od tego, czy jest on kładziony z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury powinny uwzględniać prawdopodobieństwo bardziej intensywnej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby wskazać jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.

Charakter miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych stylach tańca efektywne okazują się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być wykorzystywany do indywidualnego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Parkiet w domu?Spytaj fachowca

Istnieją różne metody montowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które pomogą kleić podłogę. Niektóre odmiany paneli można własnoręcznie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej materii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale także go zamontować.

Dostarczą nam też wskazówki dotyczące impregnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i przedłuża ich żywotność.

Tagi: