Targi branż rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych

14 stycznia 2022 by Brak komentarzy

Międzynarodowe targi rolet i bram odbywają się regularnie co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej branży gromadzące ponad 1000 wystawców ze wszystkich krajów świata. Wystawy te odbywają się na 10 halach o łącznej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą imprezę wizytuje ponad 65 000 odwiedzających ze 140 krajów. Wystawcy pokazuja innowacyjne rozwiązania w zakresie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi a także wielu innych. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci czekają z pokazaniem swoich najnowszych rozwiązań właśnie na targi w Niemczech. Hale targowe zlokalizowane są w pobliżu lotniska i autostrady, co umożliwia uczestnikom na bezproblemowe dotarcie na miejsce. Sporo firm, które prezentują tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 przyjechało spoza Niemiec.

Urozmaicony program  ramowy targów sposobem na sukces

Rozkład wystawy zaczyna się od wręczeniawyróżnienia za Innowacyjność. Kolejnym punktem rozkładu są pokazy Młodych Talentów, a także R+S Update, Forum Bram i Drzwi, pokaz Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki wsparciu organizacji partnerskiej zorganizowane zostały także warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy zaznaczyć, że program ramowy urozmaicono o specjalne imprezy zaadresowane do konkretnych grup docelowych. Na pewno wystawy w Niemczech są okazją do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w obrębie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Grafik jest starannie ułożony, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku. Zainteresowani mogą na żywo poznać nowości w branży, a także przyjrzeć się rozwiązaniom w dziedzinie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej czy automatyzacji.

Nowości w organizacji targów?

Zeszła edycja wystaw odbyła się w 2018 roku. Zoptymalizowano wówczas miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje nowości, co więcej w Rothausapark zorganizowano ekspozycje wyjątkowe poświęcone szczególnie tej branży. Współczesne systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je wykorzystywać prawie w każdych stylach architektonicznych, oraz wyróżniają najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i szczególnym wzornictwem. Niewątpliwie godny uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym zorganizowano wiele wykładów a także dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od rozwiązań antywłamaniowych, architekci a także nabywcy. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat przewodni jak np.:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż nowych rozwiązań.

Umożliwiło to szczegółowe omówienie każdego tematu. Nie zostały pominięte także kwestie sprzedaży innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Na wystawie w 2018 roku po raz pierwszy zorganizowano ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Wydarzenie to jest z całą pewnością okazją do wytyczenia określonych ścieżek w branży. Przykładem mogą być rolety, które są coraz szybsze, wymagają mniej obsługi oraz są inteligentne. Obecnie rolety oprócz zapewniania bezpieczeństwa, zwiększają także efektywność energetyczną domów. Również bramy nie pozostają w tyle pod tym względem. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są również bardziej komfortowe. Bez wątpienia fundamentalnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwsłoneczne, to w tym dziale pokazano nowoczesne wzornictwo w połączeniu z najnowszą techniką. Na pewno i w tym przypadku nie zapomniano o niezwykle ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy wystawcy na targach 

Targi w Stuttgarcie są niewątpliwie wydarzeniem międzynarodowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich najważniejszych polskich producentów rolet, drzwi a także markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku pojawiła się liczna grupa polskich dziennikarzy, gości oraz producentów. Swoje innowacyjne produkty zaprezentowało wówczas aż 39 polskich firm.

Targi w 2021 roku zostały odwołane

Targi w 2018 roku odniosły ogromny sukces, znacznie przewyższając oczekiwania organizatorów, przede wszystkim dzięki rozbudowie powierzchni wystawowych. Następna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi przeniesiono ze względu na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia odbędzie się na początku 2022 roku. Po długich dyskusjach z najważniejszymi wystawcami, partnerami targów a także ze stowarzyszeniami branżowymi tak zadecydowano. Mimo wszystko w zaplanowanym czasie odbyła się elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby zainteresowanych stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła wystawcom swobodny kontakt online. Pozwoliło to na wymianę informacji między wystawcami i gośćmi.

Targi dla zwiedzających – wyjazd

Targi w Stuttgarcie od wielu lat cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem zwiedzających. Jest to duże wydarzenie dla osób śledzących najnowsze technologie w branży osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi oraz wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z całego świata spotykają się, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania w branży. Jednakże wyjazd na takie wydarzenie może być kłopotliwy, z tego powodu można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i producent. Dzięki temu można być pewnym, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu producent może skupić się na prezentacji produktu, a nie na planowaniem dojazdu czy noclegu.