W jaki sposób myć powierzchnie metalowe?

8 października 2022 by Brak komentarzy

Metalowe elementy są coraz bardziej popularne w domowych meblach codziennego użytku. Metal jest na tyle ponadczasowy, iż dobrze wpasuje się w większości elementów – wykonanych z drewna albo szklanych. Mogą to być nogi od drewnianego albo szklanego stolika albo po prostu cały metalowy mebel – jak np. krzesło, biurko albo stolik kawowy. Jak wiadomo, że o wszystkie elementy dekoracyjne i funkcjonalne domu należy odpowiednio zadbać, sprawdźmy zatem, jak poprawnie czyścić metalowe powierzchnie w naszym domu.

Powierzchnie metalowe w domach

Powierzchnie metalowe, które znajdują się w naszym domu, z reguły są proste w czyszczeniu. Jednak tak, jak w kwestii innych mebli i elementów wystroju, wymagają regularnego czyszczenia, które musi się odbywać przy użyciu prawidłowych specyfików. Powierzchnie metalowe, które mamy w domach należy czyścić systematycznie i delikatnie. Najlepiej przy użyciu mokrej ściereczki z mikrofibry, w celu starcia kurzu, iz kolei jeśli powierzchnia potrzebuje zdecydowanego czyszczenia – można skorzystać z pomocy płynu do naczyń który powinniśmy rozcieńczyć z wodą. Taka konfiguracja jest dobra rozwiązaniem w przypadku delikatnych fragmentów.

Proces czyszczenia powierzchni z zaawansowaną korozją

W przypadku, kiedy na metalu zwłaszcza takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji lub jest jej kluczowym elementem, czyszczenie korozji będzie bardziej mozolnym procesem. Na usunięcie korozji z metalu istnieją dwie metody – chemiczny oraz mechaniczny. Oba charakteryzują się różnym poziomem ryzyka, dla osoby, która będzie ten zabieg wykonywała. Sposób chemiczny jest zdecydowanie bardziej szkodliwy w razie kontaktu ze skórą, ponieważ do jego wykonania musimy użyć substancji żrących. W przypadku drugiego z nich, wykorzystujemy szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest wykorzystywana zdecydowanie częściej w przypadku większych powierzchni.