W jaki sposób urządzić mały pokój?

30 czerwca 2022 by Brak komentarzy

Dużo osób posiadających wielki pokój zmaga się z problemem jak go zaaranżować. Niemniej niewielką przestrzeń także możemy widowiskowo zagospodarować. Jeśli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst lub zatrudnij specjalistę – architekt wnętrz w Konstancinie na pewno zaaranżuje niewielki pokój perfekcyjnie.

Kolor jest ważny

Czy jesteś świadom, że odpowiednio dobrana kolorystyka zdziała cuda? Kolorystyka może optycznie powiększyć Twój pokój. Do niewielkiego pomieszczenia zalecamy dobierać jasne odcienie. Biel z pewnością jest najbezpieczniejszym wyborem, ze względu na to, że rozjaśni i rozświetli niewielki pokój, czy też stworzy w nim optyczne wrażenie porządku, spokoju i estetycznej równowagi. Oprócz koloru białego na ścianach można go też zastosować na meblach. Zastosuj także białe zasłony i firanki bądź białe dodatki, takie jak poduszki czy świeczniki. Pamiętaj aby też podłogę utrzymać w białych kolorach. Jeśli jest ona już w ciemnym kolorze to świetnym pomysłem jest położenie na niej białego dywanu. Oprócz bieli warto wybierać écru, beże, jasne odcienie różu, brzoskwini i błękitu bądź łagodne szarości.

Mix faktur w małym pokoju – to świetne rozwiązanie

Niestety ale białe odcienie mogą sprawić, że pokój będzie prezentowało się zbyt nudno. Aby temu zapobiec należy zacząć zabawę teksturą. Różnorodne materiały i wzory staną się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na wzbogacenie aranżacji niewielkiego pokoju. Przykładowo możesz odsłonięte cegły pomalować na jasny kolor, zmiksować elementy matowe z połyskującymi.

Centralny punkt aranżacji w małym wnętrzu jest bardzo ważny

Jeżeli nie masz pomysłu od czego zacząć, warto spróbować określić centrum pokoju.
Zadaniem tego miejsca jest organizowanie wystroju i przykuwanie uwagi osób, które wchodzą do pokoju. Tym punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli obraz, kominek, dywan, stolik do kawy, czy też fotel.