Zastosowania siatek zgrzewanych

9 lipca 2022 by Brak komentarzy

Siatki zgrzewane mają zastosowanie niemal wszędzie. Ciężko jest ukryć, że najczęściej stosowana jest w przemyśle, architekturze i oczywiście w budownictwie. Będziemy je widywać wykorzystane do do ogrodzenia domków jednorodzinnych, ogródków posesji. Także często wykorzystuje się ją do osłaniania drzewek bądź budowy klatek stosowanych w hodowli zwierząt. Na pewno, że siatki zgrzewane mają większe zastosowanie niż siatki osłonowe, których używa się na boiskach, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogródkach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na tarasach.

Zastosowania siatek zgrzewanych – poznaj je

Siatki tego typu są wykonywane z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Panele siatki są w posiadaniu specjalnie formowanych oczek które mają eleganckie zakończenie. Miej w pamięci, że konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki zgrzewaniu drutów w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowanie siatek zgrzewanych – sprawdź jakie są

– budownictwo – siatki tego typu znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową może być także do budowy barier ochronnych, czy też urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z siatki zgrzewanej buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. W związku z wysoką wytrzymałością siatek zgrzewanych budowane są z nich pułapki na szkodniki które nie dadzą rady przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki tego typu stosuje się do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Cechą charakterystyczną siatek tego typu jest bardzo łatwy montaż.